10 tipů na letní aktivity v Bansku

  • 0

Bansko nabízí během letní sezóny různé sportovní atrakce pro zdravý zážitek na čerstvém horském vzduchu. V Bunderishka Polyana na vás čeká malý zábavní komplex se střelnicí, minifotbalem, minigolfem, lidským fotbalem a 400 metrů dlouhým tobogánem!  

Máme pro vás tipy jak aktivně využít volný čas v Bansku.. a je toho tedy hodně. 

Vyzkoušejte 400metrový tobogán – nejdelší v Evropě! 

blank

Horská cyklistika 

Přijďte si zajezdit na kole na čerstvém vzduchu po nespočetných cyklistických trasách jakékoli obtížnosti. Pokud nemáte vlastní kolo, lehce si ho půjčíte. Pohoří Pirin nabízí skvělé podmínky pro cyklistiku v létě – Jeskyně, kláštery, vodopády.. To vše můžete během cesty poznávat. Nebo…

Si udělejte výlet Gondolou do krásného pohoří Pirin. 

blank

Bansko je známé svými horkými prameny

Je známo, že mají léčivé účinky, voda obsahuje různé minerály, jako jsou síran, sodík, fluor a sloučeniny křemíku a dokáže léčit celou řadu onemocnění, včetně dny, angíny, kožních ran, laryngitidy, žaludečních vředů, cystitidy, ledvinových kamenů a mnoha dalších. 

Dva horké prameny, které jsou kousek od Banska: 

První 5 km daleko ve vesnici Banya a byl to lázeňský hotel s názvem Villa Victoria. Villa Victoria má velký venkovní minerální bazén (32-34 stupňů C), venkovní vířivku (56 stupňů) a místní restauraci. 

Druhým byl Alpha Spa & Pool Dobrinishte , kde se nachází největší bazénový resort v regionu Bansko a Dobrinishte. Venku jsou 3 bazény, které se liší velikostí a teplotou, a několik barů, které vám pomohou ještě více relaxovat!

blank

Užíjte si Bansko Nomad Fest

25. června – 2. července 2023

Oslava životního stylu nezávislého na místě a nomádského myšlení. 

Na jeden týden stovky nomádů, vzdálených pracovníků a nezávislých pracovníků převezmou krásnou vesnici v Bulharsku, aby zde vytvořili úžasný mix prezentací, workshopů, sportu, všímavosti a přírody. 

Zažijte Off-Road zážitek jako žádný jiný. 

Společnost https://banskoatv.com/  nabízí nejlepší profesionální offroadové zájezdy ve známém horském středisku Bansko, které se nachází na jihozápadě této velmi rozmanité a krásné balkánské země. Náš velký výběr zájezdů využívá nejkvalitnější a technicky nejvyspělejší čtyřkolky a terénní vozy na trhu, což nám umožňuje nabídnout všem našim klientům fantastický a zábavný zážitek.

Ve Starém Městě Bansko najdete mnoho významných budov, které byly přeměněny na etnografická muzea nebo „domácí muzea“, jak jsou v Bansku známá. 

blank

Nejoblíbenější domácí muzea ve městě Bansko jsou:

Muzeum Neofit Rilski House

Tento dům Neofita Rilskiho z 18. století byl přeměněn na etnografické muzeum, které ukazuje, jak vypadal život, když Rilski vyrůstal. 

Muzeum také vypráví příběh Neofita Rilského, který zasvětil svůj život zakládání škol se světským vzděláním, psaní učebnic a vyučování v bulharštině, což se nikdy předtím nedělo. Rilski byl také důležitou postavou bulharské renesance. 

Muzeum domu Nikoly Vaptsarova

Nikola Vaptsarov je považován za nejoblíbenějšího bulharského básníka, i když napsal pouze 1 knihu! 

Dům, kde vyrůstal, byl zrestaurován tak, aby vypadal jako za jeho dětství, s jeho antifašistickými básněmi, které si návštěvníci mohou přečíst. Můžete si také přečíst o jeho životě, prohlédnout si jeho osobní poznámky a podívat se na krátká videa o něm.

Jedna z nejhezčích budov v Bansku je Velyanova House.

Co dělá dům tak jedinečným, jsou fresky, malované stropy a vyřezávané dřevěné stropy, které vytvořil Velyan Ognev, slavný malíř ikon a dekoratér z 19. století.

Kostel Nejsvětější Trojice

Bansko nemůžete navštívit v létě a nezastavit se obdivovat kostel Nejsvětější Trojice a jeho majestátní zvonici, na jejímž vrcholu od jara žije čapí rodina!
Tento kostel je druhý největší v celém Bulharsku a má barokní interiér plný nástěnných maleb, stejně jako krásnou zahradu obehnanou zdí. 

blank

Snili jste někdy o jízdě na koni v horách? Tak teď můžete!
Užijte si hodinovou jízdu na koni v nedalekém městečku Dobrinishte (7km od Banska). Tento zábavný výlet je vhodný pro úplné začátečníky i zkušenější jezdce. Zde můžete objevit nový koníček nebo jen relaxovat a užívat si krásnou přírodu. www.getyourguide.com

Hiking
Bansko je „hlavním vchodem“ pro bohaté a různé možnosti pro trekking a turismus, horský běh a alpinismus, které hora Pirin nabízí. Tyto trasy patří k nejnavštěvovanějším v Bulharsku a jsou vhodné pro každý věk a pohlaví.

Startovních bodů je přes 10 a 12 značených tras má celkovou délku cca 200 km.

Existuje 21 míst pro horolezectví, které se liší mezi vysokohorským a alpským terénem. Zdejší hora je velmi vhodná pro alpské a skalní lezení.

Rafting Adventure na řece Struma 

Národní park Pirin má dvě řeky, na kterých se můžete vydat na raftech na divoké vodě od března do listopadu každý rok, pokud to počasí dovolí.

Pokud jste ještě větší odvážlivci, můžete v Bansku vyrazit na canyoning.

Tento zážitek z raftingu po řece Struma míjí 13 nejatraktivnějších peřejí a ve vodě strávíte asi 90 minut! V Bansku je několik turistických společností, kde se můžete přihlásit na výlety na raftech a canyoningu. 

blank

Chcete si užít dovolenou v Bulharsku i víckrát ročně? Výhodné ceny investičních apartmánů a levné letenky dělají z Bulharska zajímavou destinaci, co řeknete?

Join The Discussion

Compare listings

Compare