5 tipů jak koupit levné letenky do Bulharska

Sofie, Burgas a Varna jsou tři hlavní mezinárodní bulharské letiště. Let z Prahy trvá přibližně hodinu a půl. Cestování touto formou je tak bezpodmínečně nejrychlejší a nejpohodlnější způsob jak se dostat do Bulharska letecky. 

Pro majitele apartmánů v Bulharsku dnešní ceny letenek přináší dvě obrovské výhody:
– cenově i časovo dostupná dovolená pro vás i několikrát za rok.
pronájem vašeho apartmánu bude mnohem jednodušší.

Jak výhodně koupit letenku do Bulharska?

Bežne se stává, že v témže letadle může sedět osoba, která zaplatila za letenku 200 €, přičemž někdo jiný jen 40 €. Vše závisí na tom, jakým způsobem a kdy a kde jste tu letenku koupili. V dnešní době není problém koupit zpáteční letenku do Bulharska i za 20 € . A to nemluvíme o tom, že existují letenky za 1 CENT. 

První nejdůležitější věcí je zodpovědět si otázku:  Mám fixní termín odletu a příletu / nebo mám časovou flexibilitu? Velmi důležitá otázka, protože od toho se odvíjí to, jakým způsobem hledat.

– Nejlevnější letenky dokážete nakoupit když máte časovou flexibilitu. Jinak řečeno – vy se umíte přizpůsobit levné letence výběrem vhodného data s nižší cenou. 

– Na sociálních sítích můžete sledovat příspěvky od “lovců letenek”. Takoví lidé každodenně sledují ty nejlevnější letenky s odletem z Česka,  Slovenska a okolí a zveřejňují je. Například i ty za 1 cent. Stránka vás přesměruje na web letecké společnosti. Vy už jen kliknete, vyberete datum, zaplatíte a cestujete. V tomto případě se nedá říct kdy je ideální čas na tu “nej” letenku, protože příspěvek, na který čekáte, může přijít kdykoliv. Může to být měsíc, ale i dva dny před odletem.

Pokud máte ještě čas na koupi letenky, i v tomto případě doporučuji navštívit stránky lovců letenek a nastavit si upozornění.

– Varianta č. 2 je, když máte fixní datum odletu a příletu, případně malou časovou flexibilitu. V tomto případě letenku musíte přizpůsobit vašemu datu a pravděpodobně za ni zaplatíte víc.

Tehdy je nejlepší použít vyhledávač letenek, který vám nabídne několik leteckých společností a vyhledá tu nejlepší cenu. 

– Konkrétní letenku vždy doporučuji  koupit na stránce letecké společnosti. 

– Zde je důležitý i datum koupě letenky. Ideální čas na jejich koupi je měsíc až dva před odletem. No i výjimky potvrzují pravidlo a může se stát, že týden před odletem se vyskytne na letenky akce.

V každém případě nikdy nevíte, která je ta nejlevnější varianta letenky a zda týden před odletem nebude levnější. To neví nikdo, ale pokud se Vám cena zdá být dobrá, kupujte, neboť můžete litovat. Navštívit Bulharsko letecky se určite vyplatí. 

TIP: Chcete si užít dovolenou v Bulharsku i víckrát ročně? Výhodné ceny investičních apartmánů a levné letenky dělají z Bulharska zajímavou destinaci, co řeknete? 

Compare listings

Compare