Gurmánský průvodce bulharskou kuchyní, restauracemi a cenami

  • 0

Bulharsko, země známá svou bohatou historií, krásnými krajinami a přátelskými lidmi, může svým hostům nabídnout také skvělý gastronomický zážitek. Nejen díky tomu, že bulharská kuchyně je známá svou rozmanitostí a chutěmi, ale také díky tomu, že ceny v místních restauracích jsou velmi přijatelné.

V zemi, kde se můžete na suně dojíst za pouhé 4 €, ani v těch nejluxusnějších restauracích nemusíte mít strach z konečného účtu. Ať už jste milovník masitých pokrmů, nebo vegetarián, Bulharsko vám nabídne pestrou škálu chutí a pokrmů, které vás nadchnou. blank Začněme hlavním městem – Sofií. V centru města najdete mnoho restaurací, které nabízejí tradiční bulharské jídlo. Například, v restauraci „Shtastlivitsa“ můžete ochutnat tradiční bulharské pokrmy, jako je sarmi, moussaka nebo kebapche za přijatelné ceny. Třeba moussaka vás vyjde na zhruba 6 € a za skleničku místního vína zaplatíte 2,5 €. blank Nyní se přesuňme do přímořského města Varna, kde můžete navštívit restauraci „Happy Bar & Grill“. Toto oblíbené místo je známé svými čerstvými mořskými plody. Za talíř plný krevet v pikantní omáčce zaplatíte zhruba 8 €, což je nádherná cena za takovou delikatesu. blank

Jestliže dáváte přednost horskému prostředí, měli byste se vydat do Banska. Zde máme restauraci „The LOG House“, která je známá svými grilovanými specialitami. Třeba za skvělou grilovanou klobásu zaplatíte jen 3 €.

A co teprve vinařské oblasti? Ve městě Plovdiv se nachází restaurace „Puldin“, která je známá svou rozsáhlou vinnou kartou. Zde můžete ochutnat nejen tradiční bulharské jídlo, ale také vynikající místní vína. Za skleničku tohoto nektaru zaplatíte zhruba 2 €. Bulharské restaurace jsou jako skryté poklady. Každá z nich vás může překvapit svými chutěmi, pohostinností a cenami. Ať už jste milovník gastronomie, nebo jen hledáte místo, kde se dobře najíte za rozumnou cenu, Bulharsko vás určitě nezklame. Představte si, že sedíte na terase u moře, ochutnáváte čerstvé mořské plody a popíjíte sklenku místního vína. A to vše za cenu, která vám nerozboří rozpočet. To je bulharská gastronomie – chutná, rozmanitá a dostupná.

blank

Prohlédněte si naši galerii a nechte se přesvědčit, že bulharská kuchyně je skutečným pokladem, který stojí za to objevit. V rámci našeho kulinářského objevování je důležité si uvědomit, že ceny v místních restauracích jsou uváděny v bulharských levech. Pro nás, cestovatele z České republiky, je dobré mít na paměti, že kurz se může měnit, ale aktuálně se 1 lev pohybuje kolem 12,53 českých korun. Takže při placení za ty lahodné pokrmy můžeme snadno přepočítat ceny a užít si gastronomické zážitky bez starostí o rozpočet! Tak co říkáte, vyrazíme na gurmánský výlet do Bulharska?  

Join The Discussion

Compare listings

Compare