Plovdiv – skrytý klenot Evropy: Proč tam hned jet?!

  • 0

Jste člověkem, hledající něco nového, vzrušujícího a neodolatelně okouzlujícího? Jste na správném místě! Objevte kouzlo starověkého města – PlovDivu. Nás teda chytlo za srdce!

Toto město je druhým největším městem Bulharska. Plovdiv byl vyhlášen evropským městem kultury v roce 2019. Je i pokladem nekonečných příběhů, které čekají na to, aby je objevil každý, kdo se odváží nahlédnout pod povrch.

Plovdiv je město, které je schopné okouzlit každého svým bohatým dědictvím, nádhernými památkami a fascinujícím uměleckým životem. Tato kulturní kolébka Bulharska prošla mnoha historickými etapami a stále se hrdě drží své původní krásy.

Přijměte naše pozvání a prozkoumejte spolu v našem blogu kouzelné kouty Plovdivu v Bulharsku. Ponořte se do fascinujícího světa nabitý minulostí, uměním a kulturou.

 

blank

blank

Rádi bychom Vás uchvátili úžasnými informacemi o starobylém divadle Philippopolis. Toto historické divadlo je jedním z nejdůležitějších a nejlépe zachovaných svého druhu na světě. Máte-li rádi historii a umění, pak divadlo Philippopolis jednoznačně stojí za návštěvu.

Vybudované, Římany ve 2. století našeho letopočtu, divadlo může pojmout až 7 000 diváků a nabízí neuvěřitelný výhled na město a okolní krajinu. Je to nejen svědkem historie, ale i aktivním kulturním místem, kde se i dnes konají festivaly, koncerty a divadelní představení.

Co třeba tato „atrakce“, zpívající fontány „Singing Fountains“
Tento unikátní zážitek představuje harmonickou spojitost vody, světla a hudby, která vytváří neopakovatelnou show, na kterou se nezapomíná.blank

Nachází se v srdci Plovdivu, v parku Tsar Simeon, a je jedním z nejnavštěvovanějších míst ve městě. Fontány byly vytvořeny v roce 1965 a dnes jsou označovány za technologický zázrak, který překračuje hranice běžného pojetí městských fontán.

Show Singing Fountains začíná, jakmile nastane tma, a každá představení je jedinečné – světla, voda a hudba jsou synchronizovány tak, aby vytvářely různé obrazy a vzory.
Pokud jste v Plovdivu, nenechte si ujít tuto fascinující show. Singing Fountains vám nabídnou nejen úchvatný audiovizuální zážitek, ale také příležitost poznat kulturní bohatství tohoto bulharského města.

blankblankMěsto Plovdiv je domovem jednoho z největších a nejlépe zachovalých římských fór v celém světě. Římské fórum bylo kdysi srdcem římské veřejného života, kde se konaly obchodní, náboženské a politické aktivity.
V Plovdivu se tato nádherná struktura rozkládá na ploše neučebených 11 000 metrů čtverečních.

Hned vedle toho se nachází Odeon, překrásné antické divadlo. Bylo původně postaveno v 2. století n. l. a dokázalo pojmout až 350 diváků. Toto místo je zvláštní díky své akustice, která i po tisíciletích stále funguje úžasně.

Dále tady máme pro Vás něco opravdu fascinujícího. Místo, které musíte znát a navštívit. Djumaya Mosque v Plovdivu je klenotem architektury a zároveň klíčovým svědectvím historie.

blankblankTato nádherná mešita, známá také jako Ulu Mosque, je jednou z nejstarších mešit v Evropě. Byla postavena ještě v 14. století a její existence je živým důkazem bohatého kulturního dědictví Bulharska. S jejími impozantními devíti kopulemi a dvěma minarety, kreslenými vysokými do plovdivského nebe, je Djumaya Mosque neméně než ohromující.

Co ještě více zvýrazňuje její unikátnost, je její interiér, který je omamně krásný. Bojovně zdobený, plný barevných vzorů a arabesek, je téměř jako ponoření do jiného Během let sloužila nejen jako mešita, ale také jako katolický kostel a pravoslavný chrám. Její příběh je příběhem tolerance a respektu, což je v dnešní době důležitější než kdy jindy.

 

blankblankStarověký stadion Philippopolis:  Tato historická památka je ukryta pod hlavním náměstím města Plovdiv, a přestože je většina stadionu skrytá, její západní část je volně přístupná veřejnosti. A uvědomte si, že toto není jen obyčejný stadion – byl vybudován v 2. století našeho letopočtu a byl schopen pojmout až 30 000 diváků!

Myslíte si, že to je úžasné? Počkejte, až uslyšíte o jeho architektonickém designu. Stadion je postaven v typickém řeckém stylu a je dlouhý 240 metrů a široký 50 metrů. Zaujme vás svými mramorovými sedadly a atletickou dráhou, která dokládá sportovní nadšení starověkých obyvatel Philippopolis.

Stadion Philippopolis není jen památkou, je to místo, které vám umožní cestovat zpět v čase a objevit, jak život vypadal v dobách starověkého Říma. Představte si, jak se tisíce lidí shromáždily, aby sledovaly atletické hry a soutěže.

Večer si dáte sklenku vína a budete vděčni za tak příjemně prožitý den ♥  Jaké pocity z těch fotek na vás dýchly – myslíme, že Plovdiv si zamilujete..

blankblankblankblankblank

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No není tu krásně?

Join The Discussion

Compare listings

Compare