Zázračné účinky černého moře

  • 0

Dovolená u moře je pro většinu lidí velmi přitažlivou představou, avšak spojit odpočinek s léčením znamená spojit příjemné s užitečným. Bulharské moře je oblíbené nejen kvůli svému vzhledu, ale také díky mnoha překvapivě neobvyklým vlastnostem.

Jedním z nejzajímavějších faktů o Černém moři je jeho anoxická voda. Právě ve vodách černého moře je výrazná absence kyslíku.

Naopak Černé moře je bohaté na sirovodík, který má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Léčivě působí na pokožku, čistí a léčí akné. Existují také studie, které dokazují, že mořská voda pomáhá redukovat celulitidu, zlepšuje strukturu pokožky a pomáhá zbavit se toxinů.

blank

Voda v Černém moři obsahuje sůl a stopové prvky, které v lidském těle spouštějí různé chemické reakce, důležité pro správné fungování organismu.
Tato voda rovněž zvlhčuje nosní sliznici a obsahuje mnoho mikroorganismů s antibiotickými a antiseptickými účinky. Voda prosycená solí a přímořský vlhký vzduch zlepšuje dýchání.

Pacienti s revmatickými, kloubními a gynekologickými obtížemi nebo problémy s močovými cestami také ocení jeho léčebné účinky. U Černého moře se můžete zbavit i komplikací s křečovými žilami.

V letovisku Pomorie najdete takzvanou Černou pláž s léčivým bahnem a pískem obsahujícím mangan a železo. Mangan pomáhá při zánětech a železo zajišťuje správné prokrvení celého těla. Právě tyto účinky mohou přispět ke zlepšení stavu křečových žil.

Varna nabízí Lázně Svatý Konstantin s přírodním sirným pramenem o teplotě 46 °C. Na pobřeží Černého moře naleznete několik bahenních lázní, například Tuzlata, kde se léčí především revmatismus. Kombinace horského a mořského ovzduší je ideálním předpokladem pro úspěšnou léčbu.

Albena je Bulharské letovisko, kde naleznete světoznámé lázně s jedinečnou pyramidovou architekturou hotelů a to přímo na jedné z nejkrásnějších pláží Černého moře. Přímo v hotelech máte možnost absolvovat variace několika balneologických léčebných programů.

Sandanski je město v jihozápadním Bulharsku, a celý region je vysoce doporučen k prevenci a léčbě astmatu v jejích třech typech – alergické, nealergické a kombinované. Zlepšení symptomů astmatu se pozoruje během prvního týdne léčby a záchvaty se snižují ve frekvenci a intenzitě.

Join The Discussion

0 thoughts on “Zázračné účinky černého moře”

  • blank
    Emilie Baierova

    Miluji Bulharsko, Zlaté písky neboPrimorsko, ok🐠🤩😍💞😅

Compare listings

Compare