Bansko – úžasný ski resort i nedotčená příroda

Bansko je nejnovější lyžařské středisko, které se nachází v nadmořské výšce 925 m mezi pohořím Pirin, Rila a Rodopy, zasazené ve stínu zasněženého Vihrenu – 2914 m, nejvyššího vrcholu Pirinu. Město má co nabídnout pro všechny věkové kategorie po celý rok. 

Bansko dokonale spojuje panenskou horskou přírodu a atmosféru starobylého bulharského města. Půvabné historické místo, samotné město přitahuje návštěvníky svými 120 kulturními památkami, muzei a stálými etnografickými expozicemi. Při procházce starobylými dlážděnými uličkami cítíte kouzlo starého města plného historie. Bansko je jedinečnou kombinací tradičního a moderního. 

blank
Chrám svätej Trojice – Bansko

Existuje zde velmi široká škála kvalitních služeb a vybavení, které se neustále rozšiřují a zlepšují, aby se Bansko stalo jedním z nejlepších letovisek v Bulharsku.
Bansko je vynikající horské středisko s krátkými horkými léty a dlouhými mírnými zimami. Lyžařská sezóna v Bansku trvá od prosince do dubna, ve znamení hustého sněžení, poskytuje trvalou zimní sněhovou pokrývku o tloušťce až 2 m. Hora Pirin má převážně alpský charakter se 3 vrcholy, tyčícími se nad 2900 m n. m., a přestože jsou zde sjezdovky s různou obtížností, Bansko je nejlepší středisko v Bulharsku pro pokročilé lyžaře. Instruktoři mluví různými cizími jazyky a mají k dispozici širokou škálu lyžařského a snowboardového vybavení k zapůjčení. 

V Bansku je 75 km značených sjezdovek se 14 vleky a nejdelší sjezdovka měří 4,8 km. Město dále nabízí unikátní trať o délce 16 km s převýšením 1600 m, vhodnou pro lyžaře a snowboardisty se střední úrovní trénovanosti, pokrytá sněžnými děly a osvětlená. Pokračuje do samotného města. Celkem 260 sněžných děl zajišťuje vynikající sněhovou pokrývku na 90 % sjezdovek. 

Bansko je celoroční letovisko, které si užijí všechny rodiny.
Podívejte se na naši nabídku apartmánů v Bansku.

Compare listings

Compare