Jaké jsou možnosti dopravy do Bulharska?

  • 0

Ať už se rozhodnete cestovat letecky, vlakem, autobusem nebo autem, vždy je třeba se na cestu připravit. Nejrychlejší způsob jak se dopravit do vzdálené země je letecky. V dnešní době jsme na cestování zvyklí a od vašeho apartmánu u moře vás dělí necelé 2 hodiny letu.

Cestování letecky:

Bulharsko má 3 hlavní letiště. V hlavním městě v Sofii, a v přímořských městech Burgas a ve Varna.

V sezóně se cena obousměrné letenky (např. Praha – Varna) pohybuje od 150 € a délka letu je 1h 45m.

blank

Pokud chcete najít nejlevnější variantu, letenky hledejte na více stránkách, rozdíl ve stejné letence může být i 50 €. Nízkonákladová společnost Wizzair létá na trase Praha – Varna. Další variantou je let z Vídně. Obousměrné letenky z Vídně k pobřeží černého moře víte i v sezóně koupit i pod 100 €, mimo sezónu se pohybují od 10 €.
Více na téma jak najít levné letenky naleznete v tomto článku.

Vlakem do Bulharska:

Vlakem sice trvá cesta asi nejdéle, ale je také nejpohodlnější. Ve vlaku se můžete projet, pospat si, zahrát karty, v klidu se najíst či kochat se výhledem z okna.

Jelikož je délka cesty 30 – 36 hodin, lůžkové vozy jsou komfortnější a předem upravené na spaní. Během jízdy si můžete přikoupit teplé nápoje, minerálky, snídaňové balíčky…

Vlaky chodí přes Rumunsko, ale většinou i s přestupem.

Zpáteční lístek – 2.třída – Bratislava – Varna Vás vyjde na cca 154,00 €.

Autobusem:

V dnešní době není problém najít přímý autobusový spoj do Bulharska, jelikož mnoho soukromých společností chodí tam i zpět vícekrát do týdne. Cesta trvá kolem 20-24 hodin, a za jednosměrný lístek zaplatíte kolem 60 €.

Např. BRATISLAVA – VARNA – Celková doba 24:05 HOD. – 59,98 €

Autem:

O cestování autem do Bulharska máme pro vás připraven samostatný blog, který naleznete zde.

Join The Discussion

Compare listings

Compare