Oblíbené městečko Obzor

  • 0

Na pobřeží Bulharska, přibližně 50 km od Varny a 60 km od Burgasu se nachází město Obzor, které ukrývá vzácné poklady a je dobrým výchozím bodem k průzkumu zajímavých míst v regionu. Je legendárním městem s velmi pestrou a bohatou historií.

Sídlo je staré zhruba 3 tisíce let. Nejprve šlo o thrácké sídlo, které se nazývalo Naulochas (také Tetranaulochas nebo Tatranaulochas). V prvním tisíciletí př. n. l. se zde usadili Řekové a svou osadu nazvali Heliopolis. Na začátku římského období v 1. století př. n. l. byl postaven Jupiterův chrám a město dostalo název Théopolis (boží město) nebo Templum Iovis (Jupiterův chrám). Jeho pozůstatky se nacházejí v centru města. Později se zde nacházela letní rezidence byzantských císařů. V 5. století zde byla postavena trojlodní bazilika o délce 40 m a se stěnami tlustými 2 m, která byla objevena v 70. letech a z které je patrné, že byla několikrát obnovována.

Dnes se však jedná o klasické moderní letovisko se všemi službami, které potřebujete ke spokojené letní dovolené nebo k vlastnění investiční nemovitosti.

Díky výhodné poloze města a dlouhé písečné pláži je toto pozoruhodně příjemné místo plné života hlavně během letní sezóny. Malé městečko s přibližně 2000 obyvateli se v turistické sezóně mění na rušné středisko s více než 40 000 obyvateli.

Centrem Obzoru je náměstí které je v letní sezóně plné rekreantů. Na náměstí, ale i v jeho okolních ulicích se nachází řada restaurací, barů, fastfoodů, směnárny, banka s bankomatem, různé dětské atrakce, menší obchody se suvenýry až po větší obchodní centra s rozličným zbožím. Kromě toho je centrem náměstí kašna a pódium na kterém se v letních měsících odehrávají hudební pořady různých žánrů.

blank

Na dlouhé slunečné dny a sluncem zalitou pláž se asi většina lidí těší nejvíc. V tomto směru vás Obzor určitě nezklame. Užívat si můžete 8 kilometrů dlouhou a perfektně upravenou pláž s příjemným pískem a pozvolným vstupem do vody. Podél pláže se táhne podobně dlouhá promenáda ideální pro jízdu na kole, bruslení, běh nebo i romantické procházky podél moře.
K vašemu relaxu přispěje i místní klima, které je vhodné k léčení více onemocnění a využívá se iv rámci prevence. V černém moři se nemusíte obávat žádných nepříjemných mořských živočichů, ani příliš slané vody. Vyzkoušet si můžete také různé vodní sporty a atrakce. Lehátko či slunečník si můžete pronajmout od 1,50 lva (0,75 €) na den. Přečtěte si více o zajímavostech Černého moře.

Menší městečko se v posledním období proměnilo v živé rekreační středisko s množstvím kavárniček, stylových restaurací, diskoték, folklórních programů a obchůdků. To, co dnes přitahuje turisty do letoviska Obzor, je kombinace klimatických podmínek, pěkná široká pláž, čisté moře a krásné zelené kopce přímo nad městečkem. Další velkou výhodou letoviska jsou mnohem nižší ceny než ve známých velkých střediscích.

Podívejte se na aktuální počasí v Obzoru

Join The Discussion

Compare listings

Compare